Obsługa księgowa Warszawa

Obsługa księgowa Warszawa

Zarejestrowanie działalności gospodarczej jest dopiero pierwszym krokiem na długiej drodze do dobrego prosperowania firmy. W międzyczasie trzeba podjąć wiele trudnych decyzji oraz zmierzyć się z obowiązkami, które dla wielu początkujących przedsiębiorców są niezrozumiałe.

Z kolei w przypadku firm z długim stażem, zatrudniających wielu pracowników, spełnianie powinności wobec prawa i państwa pochłania wiele cennego czasu. W każdym takim przypadku pomocą służą biuro rachunkowe Golden Tax i wykwalifikowana księgowa z Warszawy.

Co zapewniamy naszym Klientom?

Księgowość jest stałym i nieodłącznym elementem działalności firmy. Przedsiębiorca ma bowiem obowiązek rozliczać się z należnych podatków, których wysokość jest ustalana na podstawie prowadzonej ewidencji.

Za nieprawidłowości może ponieść surową karę, dlatego też w jego interesie jest, aby księgowość była kompletna, zgodna z przepisami i prowadzona terminowo.

W większych firmach nie wystarczy jedynie skrupulatne wypełnianie Księgi Przychodów i Rozchodów. Często jest w nich wymagane prowadzenie ksiąg rachunkowych, czyli tak zwana pełna księgowość. Jest ona znacznie bardziej złożona i wymaga wiedzy, doświadczenia oraz kwalifikacji. Natomiast do rozwoju firmy niezbędne są też szersze działania, takie jak kalkulacja kosztów czy sprawozdawczość. Dziedziny te obejmuje rachunkowość.

Wszystkie wymienione aspekty prowadzenia, gromadzenia, ewidencjonowania i przechowywania dokumentacji finansowej firmy, a także obsługa kadr i płac, stanowią istotę naszych usług.

W naszym zakresie leży zarówno pełna obsługa księgowa, jak i księgowość uproszczona, rachunkowość, obsługa prawna firm czy rozliczenia z instytucjami takimi jak ZUS i Urząd Skarbowy. Państwa finansami zajmie się wykwalifikowana księgowa – na Bielanach, Bemowie i w innych dzielnicach Warszawy.

Biuro rachunkowe czy księgowość?

W niewielkich firmach prowadzenie ewidencji przychodów i rozchodów jest stosunkowo proste. Przedsiębiorcom pomaga w tym również księgowość elektroniczna, która dostarcza konkretnych wzorców i pozwala tworzyć bezpieczne bazy danych.

Niestety, nawet umiejętność obsługi programu nie gwarantuje, że wcześniej czy później przedsiębiorca nie stanie przed dylematem, jak poprawnie wypełnić formularz, co odliczyć od podatku czy jak rozliczyć podatek VAT.

Kiedy elektroniczna księgowość nie wystarcza, do wyboru są dwie opcje. Jedną z nich jest księgowa zatrudniona na etacie. Druga to profesjonalne usługi księgowe świadczone przez biuro rachunkowe Golden Tax w Warszawie.

Różnice pomiędzy tymi dwiema możliwościami sprowadzają się do kosztów. Zatrudnienie księgowej wymaga bowiem stworzenia etatu, wypłacania pensji i ponoszenia innych kosztów – tak jak w przypadku każdego innego pracownika. Obsługa księgowa prowadzona przez biuro – szczególnie w przypadku małych i średnich firm – jest nawet kilkukrotnie tańsza.

Profesjonalna obsługa podatkowa Warszawa

Golden Tax świadczy nie tylko usługi księgowe i rachunkowe. Zajmujemy się też kwestią rozliczeń podatkowych. Obejmują one standardowy podatek od towarów i usług, jeśli przedsiębiorca jest zobowiązany do jego płacenia.

Prowadząc księgowość na Bemowie czy Bielanach, chcemy też pomagać w rozliczaniu deklaracji podatkowych PIT, sporządzaniu dorocznych sprawozdań oraz zapewniać kompleksowe doradztwo w dziedzinach związanych z finansami firmy.

Nasze biuro księgowe w Warszawie zachęca do współpracy wszystkich przedsiębiorców, którym ewidencja przychodów i rozchodów sprawia trudność lub zabiera zbyt wiele czasu.

Księgowa na Bemowie oraz Bielanach zaopiekuje się Państwa firmą, pozostając w stałym kontakcie z klientem. Dzięki znajomości przepisów, sztuki rachunkowości oraz bieżącemu śledzeniu nowelizacji ustaw zadba o to, aby wszelkie obowiązki były dopełnione właściwie i w wyznaczonym czasie.

Dla nas nie ma znaczenia, czy jest to jednoosobowa działalność gospodarcza, firma rodzinna czy spółka – w każdym przypadku do Państwa dyspozycji jest profesjonalny księgowy. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą naszych usług.

Tworzenie i nadzorowanie dokumentacji finansowej, prowadzenie ksiąg, ewidencji, obsługa płacowo-kadrowa oraz inne zadania z zakresu księgowości, to główne filary prawidłowego funkcjonowania przedsiębiorstwa, dlatego też tak ważne jest zapewnienie firmie profesjonalnej obsługi księgowo-kadrowej.

Prowadzenie rozliczeń pracowników wymaga specjalistycznych umiejętności i aktualnej wiedzy. Staje się to dużym wyzwaniem zwłaszcza w świetle częstych zmian przepisów i w firmach, które zatrudniają wiele osób - często na różnych warunkach. 

Rozliczanie podatków oraz dokonywanie należnych wpłat na konto urzędu skarbowego jest obowiązkiem każdego przedsiębiorcy. Jego niedopełnienie nabiera znamion przestępstwa skarbowego, które jest surowo karane mandatami, a nawet pozbawieniem wolności. Prawidłowe rozliczanie należności wymaga doskonałej znajomości przepisów. Pomocą w tej dziedzinie służy doradca podatkowy z Warszawy.

Prowadzenie firmy, której profil działalności nie wymaga dysponowania stałą lokalizacją, niesie ze sobą problemy organizacyjne. Jednym z nich jest np. obsługa korespondencji – zarówno tej z klientami, jak i urzędowej. Alternatywą dla wynajmu drogiego i jednocześnie zbędnego pomieszczenia z zatrudnionym pracownikiem obsługi są biuro wirtualne lub wirtualny adres.

Rejestracja działalności gospodarczej to proces wieloetapowy, wymagający działań w kwestii formalno-prawnej. Najpierw należy wybrać formę organizacyjną i prawną prowadzenia działalności. Następnie dokonuje się rejestracji, aby firma mogła funkcjonować. Doradzamy w zakresie wyboru najkorzystniejszej formy prawnej oraz podatkowej przyszłej działalności gospodarczej.

Kancelaria świadczy usługi w zakresie rozliczania rocznych zeznań podatkowych PIT zarówno dla firm jak i dla osób fizycznych. Doradzamy jak najkorzystniej rozliczyć podatek i jakie ulgi zastosować, aby optymalnie wykorzystać przysługujące w danym roku podatkowym odliczenia. Przypominamy, iż rozliczenie roczne zobowiązane są złożyć wszystkie osoby fizyczne, które w roku podatkowym uzyskiwały przychody opodatkowane podatkiem dochodowym od osób fizycznych.

Golden Tax to biuro rachunkowe znajdujące się niedaleko dzielnicy Bielany w Warszawie, oferujące szeroki zakres usług księgowo-rachunkowych.

Wieloletnie doświadczenie w branży oraz rzetelna i terminowa obsługa przedsiębiorstw, to tylko niektóry z naszych atutów. Wszystkim naszym Klientom, niezależnie od profili ich działalności oraz wielkości, jesteśmy w stanie zapewnić wszechstronne wsparcie oraz efektywną realizację powierzonych zleceń. Proponujemy szeroką gamę usług księgowych oraz praktyczne narzędzia informatyczne gwarantujące obsługę na najwyższym poziomie.  

Kancelaria Rachunkowości Golden Tax, znajdująca się w niedalekiej odległości od dzielnicy Wola w Warszawie, to doskonały wybór w zakresie usług księgowo-rachunkowych.

Adres

Kontakt

Napisz do nas

Kancelaria GOLDEN TAX

01-466 Warszawa

ul. Bolkowska 2D/41

Tel. 505 809 787

Tel. 22 412 10 95

E-mail: kancelaria@goldentax.com.pl

misja goldentaxuprawnienia mfpolisa OC dla biur księgowych