Biuro wirtualne to nowoczesne rozwiązanie, które zdobywa coraz większą popularność, szczególnie wśród początkujących przedsiębiorców i freelancerów. Tanie wirtualne biuro, brak konieczności prowadzenia własnego biura i outsourcing obsługi biurowej to najważniejsze zalety tego rozwiązania.

Wirtualne biuro to usługa polegająca na uzyskaniu atrakcyjnego adresu do rejestracji firmy i prowadzenia działalności, bez konieczności utrzymywania stacjonarnego biura i fizycznej obecności w danym miejscu. Większość wirtualnych biur oferuje prestiżowe adresy w centrum miasta, co działa pozytywnie na postrzeganie firmy na rynku. Dodatkowo wysoko wykwalifikowani pracownicy biura, profesjonalny sekretariat i nowoczesna przestrzeń na spotkania z klientami ułatwia budowanie renomy Twojej marki.

Sprawdź, czym jest wirtualne biuro i dlaczego warto w nie zainwestować.

Decyzja o nawiązaniu współpracy z biurem rachunkowym to krok, który może przynieść wiele korzyści dla Twojego biznesu. Niezależnie od wielkości i rodzaju prowadzonej działalności, umowa z biurem rachunkowym to inwestycja, która zwraca się wielokrotnie.

Jeśli zamierzasz założyć własną działalność gospodarczą lub już ją prowadzisz, prawdopodobnie w pewnym momencie będziesz musiał znaleźć osobę lub firmę, która będzie zajmowała się kompleksową obsługą rachunkowo-podatkową w Twoim imieniu. Podpowiadamy, jak wybrać najlepsze biuro rachunkowe. Jakimi kryteriami się kierować, by później nie żałować swojej decyzji?

Rozpoczynając poszukiwania biura rachunkowego sprecyzuj dokładnie oczekiwania – zastanów się, jakie aspekty są dla Twojej firmy najważniejsze. Wybór biura rachunkowego, które spełnia oczekiwania, to zapowiedź  współpracy na długi czas – już na tym etapie możesz oszczędzić sobie wiele późniejszych problemów i stresu.

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej oznacza dla właściciela firmy szereg zobowiązań. Jednym z nich jest konieczność systematycznego opłacania podatków. Obowiązki przedsiębiorcy w tym zakresie sprowadzają się głównie do uiszczania takich należności, jak podatek dochodowy (PIT) oraz podatek od towarów i usług (VAT). Przy obliczaniu stawek podatkowych i wpłacaniu ustalonych kwot na konto urzędu skarbowego należy kierować się zasadami zawartymi w prawie podatkowym. Warto dowiedzieć się więcej na jego temat.

Księga Przychodów i Rozchodów (KPiR) jest najczęściej wybieraną przez przedsiębiorców formą prowadzenia ewidencji księgowej. Sprawdza się w małych firmach, w których jest używana do celów podatkowych. Na jej podstawie ustala się wysokość zobowiązań fiskalnych, które przedsiębiorca musi przekazać fiskusowi.

Jak prowadzić takie zestawienie i jak jest ono zbudowane? Sprawdź.

Adres

Kontakt

Napisz do nas

Kancelaria GOLDEN TAX

01-466 Warszawa

ul. Bolkowska 2D/41

Tel. 505 809 787

Tel. 22 412 10 95

E-mail: kancelaria@goldentax.com.pl

misja goldentaxuprawnienia mfpolisa OC dla biur księgowych