Utrata pracy, trudności z zatrudnieniem po ukończeniu szkoły czy ciekawy pomysł na biznes sprawiają, że wiele osób decyduje się na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

Zanim jednak zaczną produkować, sprzedawać i świadczyć usługi, zobowiązani są dopełnić konkretnych formalności urzędowych. A te niestety bywają skomplikowane. Warto wiedzieć, o co dokładnie zadbać i gdzie się udać. Sprawdź, jak przebiega rejestracja działalności gospodarczej krok po kroku.

Na czym polega outsourcing kadr i płac?

Prowadzenie rozliczeń i dokumentacji pracowniczej wymaga czasu i specjalistycznej wiedzy. Naliczanie wynagrodzeń, wyliczanie zaliczek na podatki, obsługa deklaracji ZUS-owskich… Przedsiębiorców od tego typu czynności może rozboleć głowa. Na szczęście mogą się nimi zająć eksperci.

Założenie działalności gospodarczej wiąże się z dopełnieniem przez przedsiębiorcę wielu obowiązków. Jednym z nich jest określenie obszaru bądź obszarów wykonywanej działalności, poprzez wskazanie właściwego dla niej kodu PKD. Podpowiadamy, czemu służy Polska Klasyfikacja Działalności, jak zbudowany jest kod PKD oraz jak właściwie go wybrać.

Rozliczanie na zasadach ogólnych - czym jest i dla kogo?

Podatek dochodowy, jest obowiązkowym świadczeniem pieniężnym, płaconym przez osobę fizyczną lub osobę prawną na rzecz państwa. Podstawą naliczenia podatku jest uzyskiwany dochód, czyli nadwyżka przychodu ponad kosztami uzyskania, przy uwzględnieniu dostępnych zwolnień podatkowych. 

Zmiana formy opodatkowania w 2021

Przedsiębiorca rozpoczynający działalność gospodarczą, musi wybrać formę opodatkowania. Decyzji tej nie podejmuje się raz na zawsze, w przyszłości można ją zmienić, trzeba jednak pamiętać o terminach, w których jest to możliwe.

Adres

Kontakt

Napisz do nas

Kancelaria GOLDEN TAX

01-466 Warszawa

ul. Bolkowska 2D/41

Tel. 505 809 787

Tel. 22 412 10 95

E-mail: kancelaria@goldentax.com.pl

misja goldentaxuprawnienia mfpolisa OC dla biur księgowych