Wśród licznych obowiązków, które prawo nakłada na niektórych przedsiębiorców, znajduje się konieczność prowadzenia ewidencji, czyli szczegółowego wykazu przychodów i rozchodów. Może on przybrać postać księgi rachunkowej. To, jakie jednostki i podmioty gospodarcze są zobowiązane do prowadzenia ksiąg rachunkowych, określa jasno ustawa o rachunkowości z dnia 29 września 1994 roku.

Jesteś przedsiębiorcą? Sprawdź koniecznie, czy znajdujesz się na liście podmiotów zobowiązanych do prowadzenia tzw. księgi rachunkowej. Dowiedz się co to za narzędzie, do czego służy i jak należy poprawnie prowadzić księgi rachunkowe.

Księgowość to jeden z ważniejszych działów w każdej firmie. Od osób pracujących na tym stanowisku wymaga się sporej wiedzy, ale również rzetelności i dokładności w działaniu.

Czy wiesz, czym zajmuje się księgowa zatrudniona w Twojej firmie lub pracująca w biurze księgowym, z usług, którego korzystasz? Sprawdź, jakie obowiązki spoczywają na osobie obejmującej to stanowisko. Dowiedz się również, jakie wymogi powinna spełniać księgowa oraz czym powinno cechować się idealne biuro rachunkowe.

Biuro wirtualne to nowoczesne rozwiązanie, które zdobywa coraz większą popularność, szczególnie wśród początkujących przedsiębiorców i freelancerów. Tanie wirtualne biuro, brak konieczności prowadzenia własnego biura i outsourcing obsługi biurowej to najważniejsze zalety tego rozwiązania.

Wirtualne biuro to usługa polegająca na uzyskaniu atrakcyjnego adresu do rejestracji firmy i prowadzenia działalności, bez konieczności utrzymywania stacjonarnego biura i fizycznej obecności w danym miejscu. Większość wirtualnych biur oferuje prestiżowe adresy w centrum miasta, co działa pozytywnie na postrzeganie firmy na rynku. Dodatkowo wysoko wykwalifikowani pracownicy biura, profesjonalny sekretariat i nowoczesna przestrzeń na spotkania z klientami ułatwia budowanie renomy Twojej marki.

Sprawdź, czym jest wirtualne biuro i dlaczego warto w nie zainwestować.

Każda firma, a także osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa w Polsce zobowiązane są do prowadzenia ewidencji operacji gospodarczych. W zależności od profilu prowadzonej działalności można zdecydować się na wybór jednego z modeli ewidencji.

Wyróżniamy dwa modele prowadzenia operacji gospodarczych – księgowość uproszczoną oraz pełną księgowość. Ta druga dotyczy przede wszystkim dużych przedsiębiorstw, których obowiązkiem jest ukazanie pełnego obrazu sytuacji finansowej firmy.

Decyzja o nawiązaniu współpracy z biurem rachunkowym to krok, który może przynieść wiele korzyści dla Twojego biznesu. Niezależnie od wielkości i rodzaju prowadzonej działalności, umowa z biurem rachunkowym to inwestycja, która zwraca się wielokrotnie.

Adres

Kontakt

Napisz do nas

Kancelaria GOLDEN TAX

01-466 Warszawa

ul. Bolkowska 2D/41

Tel. 505 809 787

Tel. 22 412 10 95

E-mail: kancelaria@goldentax.com.pl

misja goldentaxuprawnienia mfpolisa OC dla biur księgowych